LibreOffice – puiki nemokamą ofiso programa Jūsų namams

Pasidalink

Kiekvieno žmogaus paklausius kokią ofiso programą jis naudoja darbe, turbūt beveik visi atsakytų, kad Microsoft Office. Per daugelį metų Microsoft Office tapo tikras standartas, kai kalbama apie teksto redagavimą, skaičiavimus, prezentacijų kūrimą ir pan. Tačiau, jei paklaustume apie naudojamą alternatyvą namie, didžioji dalis žmonių nenori leisti pinigų ir išvardintų nemokamas biuro programas kaip OpenOffice, FreeOffice, Google Office ar LibreOffice. Nors Google vis daugiau monopolizuojant rinkas  ir žmonėms vis dažniau naudojant mobiliasias aplikacijas Google ofiso programos tampa vis populiaresnės. Bet šįkart ne apie Google, o apie puikia ir nemokamą alternatyvą – LibreOffice.

LibreOffice kilo jau pakankamai seniai iš OpenOffice.org projekto, kuris priklausė JAV programinės įrangos milžinui Oracle. Natūralu, jog ši kompanija stengėsi komercializuoti OpenOffice, tačiau dalis tuometinių darbuotojų turėjo kitokią viziją, todėl išėjo iš kompanijos ir pradėjo dirbti prie naujo projekto. Jų teigimu, vartotojai turi teisę gauti nemokama, tačiau pilnavertę biuro programą.

Po daugelio metų kūrimo ir plėtojimo turime puikų rezultatą – su šia nemokama programa galite dirbti taip pat gerai kaip ir su žymiuoju Microsoft Office. Neišleisdami nė cento galite galite ne tik rašyti, skaičiuoti, bet ir redaguoti visus esamus doc xls ir ppt failus. Kiekvienai programai Excel, Word, Access ir Powerpoint LibreOffice rasite atitinkamas alternatyvas (tiesa jos vadinasi šiek tiek kitaip: Writer, Calc, Impress ir Base).

Kaip atrodo programa

Libreoffice Writer (Microsoft Word analogas)

Turbūt pastebėjote, kad programos vizualus apipavidalinimas atrodo kaip prieš keliolika metų. Žinant, kad dabartiniai vartotojai labai daug dėmesio kreipia į vizualų pateikimą ir naudotojo patirtį (user experience), greičiausiai tai ir bus LibreOffice didžiausias trūkumas lyginant su kitomis biuro programomis.

Atsisiuntimas

Programa galite atsisiųsti tiesiai iš gamintojų svetainės: Atsisiųsti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.